ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Нови цени на горивата од полноќ

Според одлуката на РКЕ, бензините поевтинуваат за половина денар, а цената на дизелот се намалува за еден денарОд ноќеска на полноќ горивата ќе се продаваат по пониски цени, одлучи Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Според одлуката на РКЕ, бензините поевтинуваат за половина денар, а цената на дизелот се намалува за еден денар.

Па така, од ноќеска на полноќ литар еуросупер БС-95 ќе биде со цена од 81 денар за литар, бензинот еуросупер БС-98 ќе се продава за 83 денари, а еуродизелот ќе чини 80,5 денари за литар.

Со одлуката на РКЕ, цената на екстра лесното масло за домаќинство ќе чини 80 денари за литар, додека мазутот ќе се продава за 46,001 денар.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.