ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Не успеале да го купат за 250 милиони?!

Весникот „Мундо депортиво“, тврди дека Лионел Меси, летото во 2017 година, сериозно размислувал да ја прифати понудата на Манчестер сити. Според овој извор сериозни преговори помеѓу двете страни се воделе во периодот декември 2016-ноември 2017 година.

Понудата што Манчестер сити ја испратиле била навистина неверојатна. На Аргентинецот му бил понуден пет годишен договор, вреден 250 милиони евра со платен данок.

Исто така „граѓаните“ биле подготвени на Барселона, како обесштетување, да и платата дополнителни 250 милиони евра.

Преговорите кои на крајот завршиле неуспешно ги водеlе таткото на фудбалерот, Жорге Меси и извршниот директор на Манчестер сити Феран Сориано.

Жорге Меси, поради политичката криза во Каталонија се обидувал да го натера синот да ја прифати понудата од Манчестер, меѓутоа Меси решил да остане на „Ноу Камп“.

Веднаш потоа Меси договорил нов четири годишен договор со Барселона, со годишна плата од 35 милиони евра и откупна клаузула од 700 милиони евра.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.