ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

НЕТАНЈАХУ НЕ Е КАДАРЕН ДА ВОДИ ВОЈНА Лидерот на израелската опозиција не му верува на премиерот

Хамас ја препозна слабоста во најлошото раководство во историјата на Израел и нападна – изјави поранешниот израелски премиер Јаир Лапид.Влошувањето на палестинско-израелскиот конфликт требаше да го натера Нетанјаху да поднесе оставка, посочи лидерот на израелската опозиција и поранешен премиер Јаир Лапид, истакнувајќи дека не му верува на актуелниот премиер.-Не му верувам на Нетанјаху. Не може да му се довери водење на војната. Да се ​​случеа неодамнешните настани за време на мојот мандат како премиер, истиот ден ќе поднесев оставка. Во наше време Хамас знаеше дека нема да нападне. Сега ја препозна слабоста во најлошото раководство во историјата на земјата и нападна – изјави Лапид за Военото радио, пишува „Тајмс оф Израел“.

Тој посочи дека не е добро промена на премиерот среде војна, но „полош е фактот дека Нетанјаху е на функција“

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.