ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Непознат маж му се заканувал на Мицотакис со бомба

Лидерот на опозициската Нова демократија во Грција, Киријакос Мицотакис, пријавил синоќа закана со бомба која ја добил додека сè уште бил во својата канцеларија во центарот на Атина.

Повикот, при којшто непознат маж му се заканил дека ќе активира бомба во рок од 47 минути, бил примен во 18:45 часот, по што била повикана полицијата, која ја евакуирала зградата, пренесе грчката новинска агенција АНА.

Експертите за експлозив ја пребарале зградата, но не нашле експлозивна направа.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.