ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Нема спас од невремето – УХМР информира до кога ќе врне

До четврток продолжува периодот на нестабилно време, соопшти УХМР.

Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен дожд, силен ветер и појава на град.

И вчера имаше силно невреме во Струмица, Струга, Берово, Демир Капија.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.