ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

На полноќ завршува собирањето потписи за претседателските кандидати

На полноќ завршува собирањето потписи за кандидатите за претседател на државата.

Заедничкиот кандидат на 31 политичка партија од коалицијата предводена од СДСМ и на ДУИ, Стево Пендаровски доби поддршка од над 60 пратеници во Собранието, но собра и над 32 илјади потписи.

Над 10.000 потписи собраа и Сиљановска и Река.

До овој момент сигурни кандидати во претседателската трка се Гордана Силјановска – Давкова, Стево Пендаровски и Блерим Река.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.