ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Над 10 илјади граѓани во Македонија се во самоизолација

Македонија периодов се справува со корона вирусот, од кај над 100 лица се заболени а тројца пациенти починаа.

Како што пренесува , бројот на лица во самоизолација достигна 10.414, а мерката не ја почитувале 149 лица.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.