ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

МНР го нема меморандумот на Бугарија – Османи вели не очекува блокада за старт на преговорите со ЕУ

Меморандумот кој Бугарија го испратила до земјите членки на Европската унија е објавен од страна на бугарските медиуми.

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели Меморандумот кој Бугарија им го испрати на земјите членки се дел од комуникацијата што ја имале во Европската унија.Тој на прес конференцијата со албанскиот колега Гент Цакај не рече ништо конкретно што ќе преземе околу условите кои ги поставува Бугарија а за кои бара поддршка од земјите членки.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.