ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Мицкоски: Поразите на оваа влада и Зоран Заев стануваат секојдневие!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку видео-порака на својот Фејсбук профил ја критикуваше актуелната власт и премиерот Зоран Заев, поради како што рече, измамите кои ги извела оваа влада.

„По катастрофалното лошо ниво на капитални инвестиции реализирани во првите четири месеци, поразителни се и бројките за странски директни инвестиции“, вели во своето обраќање Мицкоски.

Уште еден неуспех на Владата и премиерот Заев, најлош резултат на нивото на странски инвестиции во последните години.

Gepostet von Hristijan Mickoski am Freitag, 31. Mai 2019

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.