ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Мицкоски: Поразите на оваа влада и Зоран Заев стануваат секојдневие!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку видео-порака на својот Фејсбук профил ја критикуваше актуелната власт и премиерот Зоран Заев, поради како што рече, измамите кои ги извела оваа влада.

„По катастрофалното лошо ниво на капитални инвестиции реализирани во првите четири месеци, поразителни се и бројките за странски директни инвестиции“, вели во своето обраќање Мицкоски.

https://www.facebook.com/MickoskiHristijan/videos/2249548775297689/

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.