ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Мицкоски на Твитер: Добиле или не добиле датум за преговори одиме на избори

Ставот на партијата е јасен, веднаш после одлуката на Европскиот совет во насока на тоа дали Македонија ќе добие или нема да добие датум за преговори треба да се организираат парламентарни избори.

Ова го напиша лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски на Твитер.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.