ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Мицкоски изрази длабоко сочуство до семејствата на настраданите во земјотресот во Турција: Нашите мисли се со вас

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ изрази длабоко сочуство до семејствата на загинатите во силниот земјотрес кој ја погоди Турција.

Изразувам длабоко сочувство за Турција и пријателскиот турски народ поради последиците од разорниот земјотрес. Сочувство до семејствата на загинатите. Во овие тешки моменти нашите срца и мисли се со Вас и со семејствата на повредените од настанатата катастрофа. Посакувам што побргу да ги надминете штетите и убеден сум дека солидарноста и хуманоста ќе дојде до израз, напиша Мицкоски на фејсбук.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.