ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Мицкоски дојде пред Собрание – на протест и Јакимовски

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, повторно се приклучи на протестот пред Собрание против финалната фаза од уставните измени.

Со него беа многу видни функционери, како и Стевче јакимовски

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.