ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Мицковски позитивен на Ковид-19

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е позитивен на Ковид-19. Ова лидерот на опозицијата го објави денеска на својот официјален фејсбук профил, каде напиша дека по забележаните првични полесни симптоми, направил тест кој покажал дека е позитивен на вирусот Ковид-19.„

ИАКО ГИ ПОЧИТУВАВ ПРЕПОРАКИТЕ НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ ЛИЦА, СЕПАК СЕ ПОКАЖА ДЕКА НЕ СЕКОГАШ ТОА Е ДОВОЛНО. ЧУВАЈТЕ ГО ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ. ЌЕ ГО ПОМИНАМ И ОВА И НА КРАЈ ЌЕ ПОБЕДИМЕ ЗА НАШАТА ИДНИНА! НАПИША НА ФЕЈСБУК МИЦКОСКИ.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.