ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

МИСТЕРИЈАТА Е РЕШЕНА: ЕВЕ КАДЕ СЕ НАОЃА ПУТИН- Медиумите шпекулираа дека се сокрил во бункер, но ова е вистината!

Режимот на самоизолација ги зафати сите, вклучително и рускиот претседател Владимир Путин. Епидемијата го принуди да ги промени времето и местото на работа, па дури и неговата околина. Еве што се случува околу Путин деновиве.

На крајот на март, Путин ја посети специјалната болница во Москва каде се хоспитализирани пациентите заразени од Ковид-19. Фотографиите на рускиот претседател облечен во жолт костум тогаш го обиколи светот.

Путин ја посети болницата каде се хоспитализирани заболените од Ковид-19 на 24-ти март…

Но, се појави друга фотографија: онаа каде Путин се ракува со главниот лекар во болницата, Денис Асеск, но тогаш без заштитна облека.

Една недела по нивната средба, на 31 март, беше откриено дека главниот доктор од болницата е заразен со инфекција со Коронавирус (тој веќе закрепнуваше до сега), а следниот ден, Путин замина во самоизолација. Престана да оди во Кремељ, ги намали личните состаноци и повеќе не се ракува со никој, рече неговиот портпарол Дмитриј Песков. Претседателот привремено престана да се појавува во јавноста.

Кремељ рече дека со Путин „сè е во ред“ и дека „сите сега одржуваат социјална дистанца“.

Социјалното растојание во случајот на Путин е максимално: скоро сите негови состаноци се одржуваат преку видео-врска. Точно, некои од нив се емитувани на телевизија, како што се консултации со членовите на владата за состојбата во врска со коронарона вирусот.

Сепак, некои луѓе сè уште можат лично да се сретнат со претседателот. На пример, во текот на последните две недели тој оствари средби со министри и претставници на банкарскиот сектор. Но, секој што ќе дојде кај него прво мора да биде тестиран за КОВИД-19, рече Песков на 27 април.

Путин редовно се тестира за вирусот, како и неговиот секретар за медиуми. Некои од административниот персонал на претседателот, според него, се тестираат неколку пати неделно.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.