ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Меркатор продава 13 шопинг центри во поранешните југословенски републики

Компанијата „Меркатор” почна со продажба на 13 трговски центри, од кои еден во Словенија и 12 во БиХ, Хрватска и Србија, со што продолжува примената на стратегијата за намалување на долговите на Меркатор Група.

Меркатор лани продаде 10 шопинг центри во Словенија на австрискиот инвеститор „Супернова”, а сега ги продава шопинг центарот во Копар, четири недвижности во Хрватска, шест во БиХ и две во Србија.

Сите недвижности се продаваат по принципот на закуп, што значи дека „Меркатор” останува закупец на недвижностите кои во моментов ги поседува.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.