ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Менаџментот на „НЛБ банка“ се огласи по денешниот грабеж на експозитурата во Бутел

Неколку часа по грабежот на експозитурата на НЛБ банка во Чаир, со соопштение се огласи менаџментот на Банката. Во него се вели:

Утринава во експозитурата Чаир на НЛБ Банка се случи вооружен грабеж. Клиентите кои се затекнаа во нашата експозитура и вработените во банката се безбедни и во добра состојба. Во овој момент, Банката соработува со надлежните органи за најбрзо и ефикасно решавање на случајот. Средствата на нашите клиенти се сигурни, бидејќи Банката има осигурување на целиот свој имот и средства. Паралелно, работиме со истражните органи на утврдување на висината од направената штета, за што ќе ја известиме јавноста дополнително.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.