ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Меланија нема да го посети Доналд Трамп во Болница

Mandatory Credit: Photo by Jacquelyn Martin/AP/REX/Shutterstock (10144004f) President Donald Trump speaks during a meeting with former U.S. hostage in Yemen, Danny Burch, in the Oval Office of the White House in Washington Trump, Washington, USA - 06 Mar 2019

Првата дама Меланија Трамп нема да го посети својот сопруг Доналд Трамп кој се наоѓа во болницата „Walter Reed“ во предградието на Вашингтон.

„NBC“ јавува дека Меланија нема да го посети својот сопруг поради ризикот на кој може да биде изложен персоналот.

-Таа има ковид. Тоа би ги изложило на ризик агентите кои би возеле до таму и медицинскиот персонал кој би требало да ја доведе до нејзиниот сопруг- коментира неименуван извор за „NBC“.

Трамп во недела навечер е снимен како од задното седиште на црниот автомобил, со маска на лицето им мавта на подржувачите собрани пред воената болница „Walter Reed“.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.