ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Масовна тепачка меѓу мигранти, повредени шестмина

Шест лица се повредени во масовна тепачка, кој изби меѓу мигранти во една од халите на фирмата „Мирал“ во Велика Кладуша, јавуваат босански медиуми.

– Денеска, околу 14 часот, во полициската станица Велика Кладуша беше пријавено дека во една од халите, каде што се сместени мигранти, дошло до судир помеѓу поголем број мигранти – изјави Снежана Галиќ, портпаролка на Министерството за внатрешни работи.

Голем број полицајци беа испратени на местото за повторно воспоставување на јавниот ред и мир.

– Во овој судир, три лица се здобиле со лесни телесни повреди, а три други во моментов се во Кантоналната болница, па се уште не ја знаеме квалификацијата на повредите. Засега ситуацијата е под контрола – додаде Галиќ.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.