ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Манчестер Јунајтед со пресврт до победа над Јувентус, убедливи триумфи на Реал Мадрид и Манчестер Сити

PARIS, FRANCE - NOVEMBER 22: General view of the UEFA Champions league logo during the UEFA Champions League group B match between Paris Saint-Germain and Celtic FC at Parc des Princes on November 22, 2017 in Paris, France. (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Со шест натпревари одиграни синоќа беше комплетирано 4.коло во Лигата на шампионите.
Во дербито на вечерта, одиграно во Торино, Манчестер Јунајтед со пресврт во завршните четири минути го совлада Јувентус со 2:1.
Иако, домаќините поведоа со прекрасниот гол на Роналдо во 65.минута, гостите од Англија преку Мата во 86-тата и автоголот на Алекс Сандро во 89.минута, стигнаа до победа и нови три бодови со кои се проби на второто место0 на табелата во Х групата со два бода побалку од Јуве, односно два повеќе од Валенсија
Актуелниот шампион, Реал Мадрид славеше на гостувањето кај Викторија Плзен со 5-0, но најубедливата победа во оваа рунда ја забележа англискиот шампион Манчестер Сити  кој пред своите симпатизери го совлада Шахтјор со 6-0, а хет-трик на оваа средба имаше Бразилецот, Габриел Жесус.
На останатите средби, одиграни синоќа, беа постигнати следниве резултати:  Баерн Минхен – АЕК 2-0, Бенфика – Ајакс 1-1 и Лион – Хофенхајм 2-2
Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.