ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Макрон во официјална посета на Србија

Францускиот претседател денеска пристигнува во дводневна посета на Србија. Тоа ќе биде прва посета на еден француски претседател на Србија по 2001 година.Во фокусот на посетата ќе биде Косово и дијалогот за нормализација на односите.

Неговата посета беше два пати одложувана. Требаше да дојде уште во декември, но тогаш дома го затекнаа проблеми со масовните протести на Жолтите елеци.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.