ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Македонски автобус остана без кровот откако удри во надвозник во Бугарија

Автобус на македонски превозник утрово остана без кровот во Пловдив, Бугарија. До инцидентот дошло откако возачот се обидел да помине под надвозник кој на булеварот Марица-Југ.

Автобусот немал патници, а во него биле двајцата возачи кои поминале без повреди. Направена е значителна штета на автобусот.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.