ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Македонија се празни: Во петокот тргнаа од Скопје 5 автобуси за Берлин, сите имаат карта во еден правец

Македонија се празни. Жителите велат дека тешката економска состојба ги принудува да одат на печалба. На релација Скопје – Берлин автобусите се преполни. Само во петокот од Скопје тргнаа 5 автобуси. Ова е Хесат Беџети од Желино кој купил билет во еден правец за Германија, се вели во репортажа на ТВ21 која пренесува разговори со повеќе млади луѓе .

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.