ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Македонија и официјално ги доби новите простории во НАТО

A woman walks across a carpet with the NATO logo ahead of the NATO (North Atlantic Treaty Organization) summit, at the NATO headquarters in Brussels, on July 11, 2018. (Photo by GEOFFROY VAN DER HASSELT / AFP) (Photo credit should read GEOFFROY VAN DER HASSELT/AFP/Getty Images)

По Франција која привршува со ратификацијата на протоколот за членство на Македонија, се чека на Шпанија која останува последна од членките на алијансата да го ратификува протоколот за членство на Македонија.

Во Брисел е Александар Видиновски.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.