ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Лекарката од Јужна Африка кажа кои се двата симптоми кои укажуваат на зараза со стелт омикрон

Eден од најраните симптоми кои укажуваат дека можеби сте заразени со стелт омикрон сојот на коронавирусот евртоглавица.

Вториот најчест симптом е заморот.Лекарката Анџелика Кеце, од Јужна Африка која го откри омикрон сојот вели дека по овие симптоми треба луѓето да знаат дека се заразени со стелт омикрон. 

Инаку, таа во интервју за Велт вели дека трпела притисок од неколку влади за да не открива детали за омикрон, но таа тоа не го сторила. 

Лекарката објасни дека „никој во Европа не сакал да слушне дека омикрон е поблага варијанта на корона“, и дека била под притисок од неколку влади да не зборува за тоа така.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.