ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Лавров разговараше со Путин, побара повеќе време за дипломатски преговори со Украина (ВИДЕО)

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров му предложи на претседателот Владимир Путин Москва да продолжи по дипломатски пат во своите напори од Западот да добие безбедносни гаранции, додека растат тензиите околу Украина. Лавров му кажа на Путин дека САД изнеле конкретни предлози за намалување на воените ризици, но кажа дека одговорите на Европската Унија и воениот пакт НАТО не биле задоволувачки.Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров му предложи на претседателот Владимир Путин Москва да продолжи по дипломатски пат во своите напори од Западот да добие безбедносни гаранции, додека растат тензиите околу Украина. Лавров му кажа на Путин дека САД изнеле конкретни предлози за намалување на воените ризици, но кажа дека одговорите на Европската Унија и воениот пакт НАТО не биле задоволувачки.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.