ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Лавров во посета на Турција, ќе разговара за извозот на украинското жито преку Црно море

epa10563165 A handout picture provided by Turkish President Press office shows, Russian Foreign Minister Sergei Lavrov (L) and Turkey's President Recep Tayyip Erdogan (R) shake hands before their meeting at the Turkish Presidential Palace in Ankara, Turkey, 07 April 2023. EPA-EFE/TURKISH PRESIDENT PRESS OFFICE HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров допатува синоќа во посета на Турција, соопшти официјална Анкара.Лавров ќе разговара за меѓународниот договор за извоз на украинското жито преку Црно Море усвоен во јули 2022 година.

Шефот на руската дипломатија денес треба да се сретне со својот колега Мевлут Чавушоглу и претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.