ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Курти по трет пат го одби Тачи, му предлага средба на 6 јануари

Тачи го повика Курти на средба утре во 10.00 часот. Меѓутоа, како и претходните две покани, и оваа покана беше одбиена од страна на Курти.

Во текот на денешниот ден, претседателот на Косово, Хашим Тачи го повика лидерот на Самоопределување, Албин Курти на средба за да му го додели мандатот за формирање на новата влада во Косово.

Тачи го повика Курти на средба утре во 10.00 часот. Меѓутоа, како и претходните две покани, и оваа покана беше одбиена од страна на Курти.

– Ви благодарам за поканата. За жал, нема да можам да дојдам утре на средба во 10.00 часот. Предлагам да се сретнеме во понеделник, на 6 јануари, во термин кој ќе биде погоден за вас – се вели во соопштението на Самоопределување.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.