ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Коста Начевски нов ВД директор на Дрисла

Централниот регистар и официјално го впиша како вршител на должноста директор на Јавното претпријатие Дрисла, Коста Начевски.

Него го именуваше Град Скопје откако Дрисла премина под капата на градот.

Официјално, на страната на Централниот регистар е впишано и разрешувањето на досегашниот директор, Горан Ангелов, кадар на ВМРО-ДПМНЕ, кој ја водеше депонијата додека со Дрисла стопанисуваше италијанска фирма, изминативе девет години.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.