ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Комисијата ќе предложи полициски час во критичните подрачја!

Комисијата за заразни болести ќе предложи продолжување на  полицискиот час во критичните региони со голем број активни случаи на КОВИД-19.

Алсат дознава дека според предлогот мерката ќе биде во сила од 22 часот до 5 часот по полноќ.

За оваа одлука се очекува да се расправа денес на седницата на Владата закажана за во 14 часот.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.