ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Коалицијата СДСМ-БЕСА ќе обезбеди легитимитет на изборите и од Албанците

На заедничка прес конференција на генералните секретари на СДСМ и на БЕСА, Љупчо Николовски и Аријанит Хоџа, одржана на македонски и на албански јазик, беше презентиран ставот дека заедно ќе обезбедат легитимитет на изборите не само од Македонците, туку и од Албанците.

Николовски рече дека победничката коалиција ќе освои најмногу мандати и во шестата изборна единица, која вообичаено е показател на легитимитетот за претставување на Албанците.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.