ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Кина е подготвена и за војна и за мирно обединување со Тајван

Министерство за одбрана предупреди дека е подготвено за нова војна ако Тајван се обиде да прогласи независност, објавија новинските агенции. Кина ги предупреди и САД „дека ја поткопуваат глобалната стабилност“, осудувајќи ја продажбата на оружје на САД на островската држава, што Пентагон и Стејт департментот ја одобрија месецов.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.