ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Кејт Брнс на гостиварска баклава!

Новата американска Амбасадорка во земјава, Кејт Брнс ја вкуси гостиварската баклава и го пофали специјалитетот, по кој Гостивар надалеку е познат. Амбасадорката на враќање од Охрид кон Скопје поминала низ Гостивар и се почестила со парче баклава од слаткарницата Рекорд. Дека за Брнс баклавата била превкусна, беше споделено на официјалнаѕа фејсбук страна на Амбасадата на САД.

За гостиварската баклава се вели „Кој еднаш пробал парче гостиварска баклава, секогаш ќе навраќа за повеќе“.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.