ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Кај нас лето, а во Швајцарија падна 50 сантиметри снег (ФОТО)

Jagodina, 9. decembra 2017. - Sneg veje Pomoravljem. Poceo je oko 18 sati pomesan sa kisom, a oko sat vremena kasnije, kise nije bilo, pada samo gust i vlazan sneg. FOTO TANJUG/ DUSAN ANICIC/ bg

Температурите се до -16 степени, а се очекува понатамошно заладување наредните денови.

Швајцарските Алпи се целосно покриени од снег. Дури, висината на снегот во некои места стигнува до 50 сантиметри.

Областа Готхард Пас е најстуденото место и со повеќе снежни врнежи, пренесува Експрес. Температурите се до -16 степени, а се очекува понатамошно заладување наредните денови.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.