ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Кафеаните од четврток ќе работат до 21 часот,наредната недела можно е уште 2 часа подолго

Од четврток работното време на кафеаните и рестораните ќе биде до 21 часот, одлучи Владата на денешната седница. Министерот Филипче на социјалните мрежи објави и дека следната недела откако ќе ја анализираат епидемиолошката состојба во земјата, можно е дополнително олабавување на мерките.

Тоа значи дека работното време на угостителските објекти е можно да биде продолжено и до 23 часот.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.