ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

И официјално: Трамп не бил во дослух со Русите

Во извештајот на Мулер, рече јавниот обвинител Бар, се истакнува дека Русите вршеле кампања на „сеење раздор“ пред изборите, но дека „не се најдени докази дека кој било Американец бил во договор“ со Русија во оваа шема.Американскиот јавен обвинител Вилијам Бар одржа конференција за медиумите на која подетално го образложи своето резиме на извештајот на Мулер. Додека Бар повторуваше дека „немало никаков дослух“ меѓу американскиот претседател и Русија, Трамп на Твитер напиша „Играта заврши“.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.