ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

И БиХ погодена од бура

Северозападниот дел од Босна и Херцеговина денеска беше зафатен од бура, што предизвика материјална штета во повеќе градови.

Силниот ветер откорна дрва во Бихаќ, а во Цазин ветерот носеше кровови на куќи, и собори дрвја и огради.

На подрачјето на Костојница ветерот достигна брзина од 50 до 70 километри на час

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.