ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Инциденти во Париз: Полицијата се судри со Жолтите елеци

На протестите на движењето Жолти елеци во Париз денес дојде до судир помеѓу демонстрантите и полицијата, при што безбедносните сили употребија и солзавец.

Француските медиуми пренесуваат дека илјадници демонстранти се собрале на големата авенија во Париз каде што биле пречекани од голем број на полициски сили кои што таму биле распоредени превентивно откако претходните протести на Жолтите елеци предизвикаа вистински хаос.

Денешниот ден го одбележува петтиот по ред викенд на кој што има протести на Жолтите елеци

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.