ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Издавањето на платежните картички со државна помош предизвика хаос пред банките

Издавањето на платежни картички со државна помош предизвика дополнителен хаос пред банките. Гужви и нетрпение меѓу граѓаните кои велат дека за влез во банка чекаат и по три часа. Дел од нив иако не биле контактирани, иако тоа требале да го почекаат, дошле само да проверат дали добиле платежна картичка.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.