ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Зорица Заева ќе се дружи со Бети Базиана додека трае посетата на Ципрас

Сопругите на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, приватно ќе се дружат додека трае официјалната посета на грчката делегација во Владата на Република Северна Македонија.

Ципрас утринава пристигна на скопскиот аеродром, придружуван од својата невенчана сопруга, Бети Базиана. Од Владата потврдуваат дека сопругите ќе имаат своја програма.

„Сопругите се тука и двете и имаат засебна програма која не е јавна“, велат од Владата за „Фокус“.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.