ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Златев: Јанчев го одложил протестот…

Новинарот Љупчо Златев со свој коментар за протестот кој го закажа, па го откажа, градоначалникот на Кавадарци.

„Јанчев го одложил протестот против раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Веројатно до следното начукување. Следниот пат кога ќе удри некоја ракија, пак пола саат по полноќ ќе најави протест“, пишува новинарот на својот Фејсбук профил.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.