ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Земјотрес во централна Грција со јачина од 5.3 степени

Земјотрес со јачина од 5.3 степени ја погоди централна Грција, објави атинскиот геолошки институт. Земјотресот се случи попладнево, на околу 132 километри северозападно од Атина и на длабочина од 13,7 километри.

Земјотресот бил почувствуван во Атина, а засега нема извештаи за можни жртви и материјална штета. Грција се наоѓа во област кое е подложна на земјотереси, кои се честа појава во земјата.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.