ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Затвореник за „Дива населба“ ѝ дал на Фетаи прислушувани материјали

Еден од осудените во кумановските настани, Шефхет Халачи, комуницирал од затворската ќелија преку мобилен телефон со поранешната специјална обвинителка Фатиме Фетаи на 19 јуни оваа година.

Обвинителката Фетаи на денешното рочиште за случајот „Монструм“ ги предаде материјалите добиени од Халачи на Судот, а се во врска со телефонски разговори околу петкратното убиство кај Смилковско езеро. Халачи ѝ рече на Фетаи дека истото досие го испратил и до Ел Чека.

Дел од разговорите се тврди сека се комуникација помеѓу Али Ахмети и лицето Н.Н. како и помеѓу Орце Камчев и Оливера Трајковска.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.