ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Заев спремен за средба со Мицкоски за Законот за обвинителство

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вели дека е подготвен да се сретне со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за да се најде решение за Законот за јавно обвинителство. Заев инсистира текстот на законот да се прилагоди на преговори меѓу власта и опозицијата и да се донесе додека Собранието функционира. Во пресрет на преговорите со ВМРО-ДПМНЕ, Заев вели дека е во разговори и со независните пратеници кои беа исклучени од партијата на Мицкоски.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.