ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Заев си поднесе оставка од функцијата пратеник

Мандатарот за состав на новата Влада Зоран Заев си поднесе оставка од пратеничката функција.

ДИК сега ќе треба да констатира кој ќе дојде на неговото место. Официјално Бедри Фазлиу стана пратеник на местото на братот на идниот министер за финансии од ДУИ Фатмир Бесими, Флорин Бесими.

Инаку помина точката на дневен ред за утврдување на бројот на потпретседателите на собрание.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.