ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Заев: Ружин и Зафировски се ангажирани оти имаат врски во Франција

Премиерот Зоран Заев денеска во Собранието одговарајќи на пратенички прашања за неговите советници изјави дека Александар Ружин е млад човек, кој е добро образован и може да помогне. Според него, тие луѓе биле ангажирани за да им се даде можност да се градат во нашето општество и да се искористат нивните капацитети.

Пратеникот Антонио Милошоски го праша и премиерот зошто Ружин зема месечен надомест од 50.000 денари, а Љупчо Зафировски од 75.000 денари.

Заев истакна и дека тие се ангажирани, бидејќи имаат врски со Франција, кои се во корист за Владата. Ружин работел на неколку проекти, како и на привлекување на странски инвестиции од Франција. За Зафировски пак Заев порача дека не знае колку изнесува неговиот месечен надомест, но е висок, бидејќи тој поголемиот дел од времето го поминува во Франција и имал врски во кабинетот на претседателот Емануел Макрон.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.