ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Заев: Ние не сме веќе македонска партија, туку мултиетничка

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев верува дека ќе се смогнат сили да се направи предизборна коалиција со албанските политички партии.

Тој исто така додаде дека СДСМ не е повеќе само македонска, туку е мултиетничка партија со доминантно македонско гласачко тело, каков што ни е и етничкиот состав на државата.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.