ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Заврши средбата на СДСМ и ВМРО ДПМНЕ за законот за ЈО

Заврши средбата на СДСМ и ВМРО ДПМНЕ за законот за ЈО. На средбата меѓу Бојан Маричиќ од СДСМ, и Тимчо Муцунски од ВМРО ДПМНЕ станало збор за можните решенија и одглавување на дијалогот за законското решение за Јавното обвинителство. Најавени се предлози и забелешки од страна на ВМРО ДПМНЕ кои ги изработуваат стручните тимови по што се очекува и средба на работните групи кон крајот на оваа или наредната недела. Камен на сопнување продолжува да биде неизбалансираното законско решение со кое засега не се гарантира независно јавно обвинителство кое е подложно на политички злоупотреби.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.