ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

ЕУ – САД, разговори за обнова на стратешкото партнерство

Министерот за надворешни работи на ЕУ, Жозеп Борел, вчера разговараше со новиот државен секретар на САД, Ентони Блинкен, за стратешкото партнерство меѓу ЕУ и САД, објави Европската дипломатска служба.

Според изјавата, двајцата високи претставници разговарале за важноста од обновување на стратешкото партнерство меѓу ЕУ и Соединетите држави со цел заедничко решавање на итните глобални предизвици.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.