ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Ел Чека продолжува да “пука” бомби за ДУИ

Шеќерим Ахмеди, познат како Ел Чека, и понатаму објавува “бомби”, односно прислушувани материјали, во кои главните улоги ги имаат високи функционери на ДУИ.

Разговорите се водат главно помеѓу Али Ахмети со Талат Џафери, Блерим Беџети и Муса Џафери, но и други разговори за различни случаи.

Објавувањето на новите прислушувани разговори од Ел Чека следува само по неколку дена откако Кичевскиот суд го осуди на една година условна казна затвор.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.