ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

ЕКСКЛУЗИВНО: Хисни Исмаили, нов министер за култура

Алсат од извори во владата го дозна името на еден од новите владини министри. Според нашите извори, станува збор за универзитетскиот професор, Хисни Исмаили, кој ќе го води Министерството за култура.

Пред еден месец од министерството за култура оставка си даде Асав Адеми.  Адеми тогаш рече дека одлуката ја донеле заедно со Гаши, појаснувајќи дека на 22 април побарал од лидерот на партијата да се повлече поради здравствени причини.

Според најавите на Владата, во текот на денешниот ден јавноста ќе ги дознае имињата на сите осуммина министри.

Во меѓувреме, за другите имиња, Алсат ќе ве препознае во вестите на 16:00.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.